Epstein-ügy: Bill Gates elismerte, hogy két orosz nővel volt viszonya

A milliárdos vállalta a felelősséget a tetteiért a Jeffrey Epstein-kapcsolatok miatt – közölte Gates alapítványa.

  • HVG

Bill Gates az alapítványa munkatársainak tartott vállalati fórumon „vállalta a felelősséget a tetteiért” a néhai pénzemberrel és szexuális bűnelkövetővel, Jeffrey Epsteinnel való kapcsolatai miatt – írta a Reutersnek eljuttatott közleményében a szervezet szóvivője.

A közlemény azután született, hogy a Wall Street Journal (WSJ) beszámolt Gates bocsánatkéréséről.

Az amerikai Igazságügyi Minisztérium (DOJ) által nemrég nyilvánosságra hozott jelentések szerint Epstein börtönbüntetése után többször is találkozott Gatesszel, hogy a Microsoft-alapító jótékonysági tevékenységének támogatásáról tárgyaljanak.

A WSJ jelentése szerint Gates kijelentette a munkatársai előtt, hogy hatalmas hiba volt a részéről időt tölteni Epsteinnel, valamint a Gates Alapítvány vezetőit is bevonni ezekbe a találkozókba. Ezért Gates most bocsánatot kért mindenkitől.

A lap szerint Gates azt is elismerte, hogy viszonya volt két orosz nővel, amit Epstein később felfedezett, de ők nem Epstein áldozatai voltak.

„Nem tettem semmi illegálisat. Nem láttam semmi illegálisat” – hangsúlyozta Gates, aki nyomatékosan kijelentette azt is, hogy soha nem töltött időt Epstein áldozataival, a körülötte lévő nőkkel.

A hónap elején a Gates Alapítvány kijelentette, hogy soha nem fizetett Epsteinnek, és soha nem alkalmazta őt.

A Bill Gates által vezetett és 2000-ben általa és akkori feleségével alapított Gates Alapítvány a világ egyik legnagyobb globális egészségügyi kezdeményezések finanszírozója.

https://hvg.hu/360/20260205_jeffrey-epstein-halala-gyilkossag-ongyilkossag-fbi-virginia-giuffre

Hozzászólások