Interjút adott Csákányi Eszter a Magyar Narancsnak. A beszélgetés apropója, hogy a színésznő önálló esttel jelentkezett az Egy életem-sorozatban.
Arról, hogy miért tartja magát karakterszínésznek, Csákányi azt mondta:
Százötvenhét centi vagyok, nálam ez egy karakter. Vagy itt van a Liliom Julika-Marikája. Csodálatos volt Pogány Jutkával csinálni, de Marika voltam. Alkatilag meghatározott vagy. Az Arkagyina erre az élő példa, amíg én nem kaptam meg, mindig a színház vezető színésznője játszotta. Színésznő történet, egy karizmatikus, erős egyéniségnek kell játszania. Schilling meg merte csinálni, hogy rám osztotta. De ilyen volt a Terápiában a pszichológusnő szerepe is, az egyik legmeghatározóbb filmes munkám. Ugyanakkor mindig szerettem volna Mészáros Márta filmjeiben lenni, egyszer ezt elmondták neki, amire azt mondta, jó, ha majd rendezek egy vígjátékot, gondolkodom Eszterben. Imádom a filmjeit, de erről beszélek…
A színésznő a közéleti szerepvállalásáról is mesélt:
A Színművészeti kapcsán is nagyon erősen képviseltem a véleményemet. Nemrég verset mondtam Puzsér egyik megmozdulásán. Nyitott vagyok ezekre. Attól, hogy színész vagyok, fontos, hogy tudják, mit gondolok, hogy jelen vagyok. Én beszédet nem tudok mondani, verset igen. Ezt is csak úgy tudom képviselni, hogy magamat adom. Azon a március 15-én, amelyet Kulkával vezettünk, éreztem meg azt, hogy Petőfi mit gondolhatott. Őrületes volt megélni. Most is azt képviselem, amit gondolok, nem vonultam vissza. Meg hát rólam ezt úgy is tudják.
https://hvg.hu/kultura/20260309_csakanyi-eszter-ha-egy-szinesznek-van-kepessege-a-politizalashoz-az-oke