Vizelet- és hajmintát vettek Magyar Pétertől egy bécsi laborban. A mintákat „minden drogra kiterjedő” vizsgálatnak vetik alá. Minderről az ellenzéki pártvezér számolt be Facebook-oldalán, jelezve, hogy a hajmintából „hosszú időre visszamenőleg kimutatható bármilyen kábítószer fogyasztása”.
Emlékeztetett, hogy már elmondta, korábban soha nem élt kábítószerrel, „de mivel a drogot rendszeresen fogyasztó Fidesz-vezérkar és propaganda visszatérően ezzel vádol, ezért most hivatalos vizsgálattal is igazolni fogom ezt”.
Magyar azt ígérte, hogy közzé fogja tenni a tesztek eredményeit, és jelezte szívesen megadja a labor címét „Deutsch Tamásnak, Kocsis Máténak, Rogán Antalnak, Nagy Mártonnak, Tiborcz Istvánnak és a megafonos portolóknak”, egyúttal arra is ígéretet tett, hogy a Tisza-kormány alatt rendszeres alkohol- és drogtesztet fognak végeztetni a politikusoknál.
https://hvg.hu/360/20251202_zacher-gabor-alkohol-drog-mento-razzia-propaganda-egeszseges-eletmod-mentalis-egeszseg-kieges