Szabó Zsolt fideszes képviselő a krumpli mellé sonkát is osztogat – közölte Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a Facebookon csütörtökön. A bejegyzéséhez csatolt egy fotót is, amin egy kötözött sonka és a képviselő nevét viselő papírszatyor is látható, ugyanakkor krumpli nem látható rajta.
https://www.facebook.com/hadhazyakos/posts/pfbid0d6ySJ6psxo56DocHo5ijHDQ2LRcXLMCAXnr8sM3mWQyn6wakcq1QaXJoZyHY2s1ul
Hadházy szerint ez azt mutatja, hogy bajban vannak – utalt a kormánypártra, illetve a jelöltjeire. Arra emlékeztetett a bejegyzésben, hogy Szabó Zsolt ellen pénzmosás miatt nyomoznak jelenleg is, igaz szerinte nem túl nagy lelkesedéssel. Amikor 2023-ban érdeklődött az előző legfőbb ügyésznél, Polt Péternél a nyomozás állásáról azt a választ kapta, hogy várják, hogy a belize-i hatóságok megküldjék a dokumentumokat – olvasható a posztban.
Szabó utoljára szerdán szerepelt a hírekben, az RTL Híradó arról számolt be, hogy a Polgári Hatvanért Alapítvány 10 millió forint közpénzt kapott úgy, hogy évekig láthatatlan volt, sőt a székhelyének bejelentett épületben még nem is hallottak róla. A szervezet nemrég tűnt fel újra akkor, amikor a Heves megyei 3-as választókerületben induló Szabó Zsolt az alapítvány nevében gyerekekkel kézbesített ajándékokat helyieknek.
https://hvg.hu/itthon/20260401_polgari-hatvanert-alapitvany-fidesz-ajandek-gyerekek
Fotó: Facebook/Hadházy Ákos