Herczeg Zoltán nem hisz a „mocskos bűnbanda hirtelen megtért, megvilágosodott tagjainak”: a rácsok mögött látná jónak kitárulkozásukat

Úgy látja, az érintetteknek nem „az általuk 16 éven keresztül szakmányban porig gyalázott, szétgyilkolt, megtaposott, összesz@rt független, »baloldali«, »sorosista«, »brüsszelita«, »ukrán kémhálózati« médiákban” kellene megszólalniuk.

  • HVG

Herczeg Zoltán divattervező szombati Facebook-bejegyzésében arról írt, hogy szerinte nem a Partizánban és a Telexen kellene megszólalniuk és „mentegetőzniük” azoknak, akiket a „16 évig pusztító, romboló, tolvajló, galád, alja, mocskos bűnbanda hirtelen megtért, megvilágosodott tagjainak” nevezett. Úgy fogalmazott: „Eddig hol voltak?”

Szerinte „a beszélőn kéne beszélniük Skype-on, havi két alkalommal percre pontosan 60-60 percet”, megjegyezve, hogy kérdés, működik-e „az ezer éves, lekoszvadt, retkes, intézményi komputer a szakadt hangfalaival, széthullott monitorjaival es szétbarmolt mikrofonjaival”. Hozzátette: a „körkörösen lyuggatott falú, vastag, karcos, opálos üvegablakon át kéne beszélniük” a kapcsolattartóikkal „szintén két hetente 1-1 órát úgy, hogy nulla testi kontakt, se ölelés, se puszi, csak a bakelit telefon.”

https://hvg.hu/itthon/20260418_ferencz-orsolya-fidesz-neveket-meg-nem-mondunk-vereseg-okai

Úgy látja, inkább az ügyvédi beszélőn kellene megszólalniuk „havonta egyszer az 1x1 méteres, hermetikusan elzárt, sötét lyukba a rozsdás radiátor mellé a vasszékre a vastag, nehéz vasajtón túl, szintén lyuggatott üvegfalon át”, és közben „csak remélik, hogy ezt nem hallgatják le a tisztek. De, lehallgatják!”.

„Szűk körben, 15 m2-en beszéljenek egymás közt a zárkatársakkal, de kurv@ra óvatosan vagy épp rettegve, mert sose tudni, ki fogja rögtön elárulni őket a saját kedvezménye reményében.” Ehhez hozzátette: „Ez a legdurvább! Velem is megtörtént, igaz Szabi??!!”.

A poszt végén ismét visszatért a médiára, és azt írta: „De semmi esetre se az általuk 16 éven keresztül szakmányban porig gyalázott, szétgyilkolt, megtaposott, összesz@rt független, »baloldali«, »sorosista«, »brüsszelita«, »ukrán kémhálózati« médiákban”, mert „egyáltalán nem érdekel még az se, amit kérdeznek, kurvár@ egyetlen szavukat, betűjüket se hiszem el!!!”.

https://hvg.hu/itthon/20260418_rakay-philip-ut-a-bortonbe-program-tisza-part-fidesz-bukas-valasztas

A részletesen leírt börtönkörülmények azért is figyelemre méltók, mert a divattervező korábban maga is büntetőeljárás alá került: első fokon egy év, próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték kábítószer-birtoklás miatt. Az ügyben a másik vádlottat kábítószer-kereskedelem miatt két év, szintén felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtották. Herczeget 2022 októberében tartóztatták le, közel fél évet töltött letartóztatásban, majd házi őrizetbe került, nyomkövetőt viselt, amelyet 2023 augusztusában vettek le.

https://hvg.hu/elet/20260226_herczeg-zoltan-kabitoszer-ugy-ugyeszseg-sulyosabb-buntetes

Nyitókép: Herczeg Zoltán / Facebook

Hozzászólások