„Mellbevágó” esetről számolt be az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) a közösségi oldalán: a napokban egy mozdulatlanul fekvő kerékpároshoz riasztotta a mentőket egy járókelő, aki a diszpécser instrukcióit már nem volt hajlandó követni.
„A hívó fél mereven elzárkózott a segítségnyújtástól, csupán a bejelentésre volt hajlandó, a közvetlen cselekvéstől időhiányra és sürgős elintéznivalóira hivatkozva határolódott el. Mentésirányítónk hiába érvelt az életmentő beavatkozás súlya mellett, és hiába hangsúlyozta a másodpercek jelentőségét egy esetleges keringésmegállásnál, a vonal túlsó végén a közöny falaiba ütközött” – írták.
A bejegyzés szerint a kiérkező rohamkocsi már életjelek nélkül talált rá a betegre, akit „hosszas küzdelem és számos életmentő beavatkozás után” sikerült stabil állapotba hozni és kórházba szállítani.
Az OMSZ jelezte: a segítségnyújtás nem merül ki a mentő hívásában, ezért soha nem szabad magára hagyni a segítségre szorulókat, szükség esetén pedig azonnal meg kell kezdeni az elsősegélynyújtást.
https://hvg.hu/itthon/20250218_Egy-jarokelo-elesztett-ujra-egy-ferfit-egy-budapesti-villamosmegalloban
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: HVG / Veres Viktor