Az őszi szezonnal a labdarúgó NB I-es liga neve újra OTP Bank Liga lesz – közölte az OTP Bank szerdán a Facebook-oldalán. Az idei szezonban Fizz Liga néven futott a magyar foci első osztálya, ugyanakkor a pénzintézet május végén közölte, a nevet adó webshopot alig három évvel a létrehozása után bezárják.
Érdekesség, hogy amikor 2025 nyarán bejelentették, hogy ősztől átnevezik a 2011 óta OTP Bank Liga néven futó első osztályú bajnokságot, kiemelték, hogy többéves névadó megállapodásról volt szó. Így viszont felmerült, hogy vajon mi lesz akkor, ha a liga egy már nem létező webshopot fog népszerűsíteni, de kérdésünkre az Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) közölte: 2025-ben az OTP nyerte a bajnokság névszponzori tenderét, így a bank határozhatja meg a hivatalos nevet. A fizz.hu megszüntetése után pedig megkezdték a tárgyalásokat az új névről.
https://hvg.hu/kkv/20260526_nbi-fizz-liga-elnevezes-jovoje-otp
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: MTI / Szigetváry Zsolt