Többféle súlyos betegséggel kellett megküzdenie Szombathy Gyulának: a Kossuth-díjas színészt most a Nők Lapjának adott interjút a megpróbáltatásairól, a beszélgetést a Blikk szemlézte.
https://hvg.hu/elet/20220305_Szombathy_Gyula_sztrok
…ahogy a rák elmúlt, jött egy másik betegség. Egy új darab próbái alatt vettem észre, hogy nehezebben olvasom a szöveget. Gondoltam, el kell mennem szemüveget csináltatni. A szemorvos viszont azt mondta, lát egy pöttyöt a szememben, és megkérdezte, van-e jó szívorvosom, akinek megmutathatnám magam. Volt. Ő megnézett, és azt mondta, eléggé előrehaladott, infarktusgyanús állapotról van szó, meg kell operálni. Én mondtam, jó, de fölvágni nem hagyom magam. Végül abban állapodtunk meg, hogy beültetnek egy sztentet. Három nap múlva Füreden meg is történt a beavatkozás
– emlékezett vissza.
A szívműtét sikeres volt, ám ezt követően a színész sztrókot kapott, újra kellett tanulnia járni és beszélni.
A beszédem egy kicsit elment. Sokat gyakoroltam ilyeneket, mint hogy „az ibafai papnak fapipája van”, meg amiket a főiskolán tanultam
– mesélte.
https://hvg.hu/elet/20251211_Szombathy-Gyula-Balazs-Peter-betegseg