Megvannak az év legrosszabb filmjei, tarolt a horror-Micimackó
Mutatjuk az Arany Málna díjakat.
Mutatjuk az Arany Málna díjakat.
A komikus a kasszasikert hozó Barbie címszereplőjét is maga mögé utasította.
A Nemzeti Filmintézet televíziós produkciók gyártására szavazott meg támogatásokat. A Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus életét és munkásságát feldolgozó alkotásra ad pénzt, és támogatja, hogy sorozat készüljön a magyar férfivízilabda-válogatottról.
Annyi filmet forgatnak itt, hogy sok turista eleve azért keresi fel a könyvtár Kálvin téri palotáját, mert élőben is látni szeretnék valamelyik hollywoodi film helyszínét. A dolgozókat ugyanakkor titoktartás köti.
Nincs az a hollywoodi szuperprodukció, aminek ne lehetne megtalálni az előzményét Vágási Feriék és Mágenheim doktorék történeteiben.
A Petőfi-filmmel ellentétben ez a film nem gigantikus állami támogatásból, hanem reménybeli támogatók segítségével készül.
A vetítések kezdési időpontja “stílusosan” 18.48 óra lesz.
Egyesek attól óvnak, hogy a radikális republikánusok önigazolásként tekintenek majd rá, mások szerint azonban egy vérbeli Qanon-hívő trumpistának nincs szüksége polgárháborús filmre ahhoz, hogy agresszív cselekedetekre ragadtassa magát.
A férfinak az volt az utolsó kívánsága, hogy láthassa az űreposz folytatását, de a premiert már nem élhette meg.
Colin Firth legendás jelmezét árverésre bocsátják, akár 10 ezer fontot, több mint négy és fél millió forintot is fizethetnek érte.
Négy éve hunyt el Csukás István, akinek a hagyatékát az örökösei azóta sem gondozzák. A kéziratai nem kerültek múzeumba, a Süsüke világot lát televíziós változata sem készült el.
A Disney által birtokolt mesevilág komoly bajban van, egyre nagyobb számban fordulnak el tőle a korábbi lelkes rajongók. A cég több kétes húzást hozott a Marvel és a Star Wars franchise megvásárlása óta, legyenek azok üzletiek, vagy csak sértőek a rajongótábor egy jó részére nézve. A céget nem kell félteni, most épp a videójáték iparába vásárolja be magát egy jelentős készpénzlökettel. Félteni legfeljebb Elon Musktól kellene, aki látszólag szemet vetett a vállalatra.
Lehet még érdekes századik alkalommal is, hogy egy balhés diák és egy közutálatnak örvendő tanár összecsap, majd a végén megbékél egymással? Nagyon is: valami varázslat révén ebből az alaphelyzetből hozta ki Alexander Payne az utóbbi idők legszívmelengetőbb filmjét.
Ruben Östlund, A szomorúság háromszöge és A négyzet rendezője azt mondja, bár kommunista anyja révén Marxnak is komoly szerepe volt a neveltetésében, nem tudja letagadni, hogy ma már ő is az általa keményen kritizált elit soraiba tartozik. A Lavina című filmjéből készült, most itthon is bemutatott színházi előadás kapcsán arról is beszéltünk vele, miért a jó erőben lévő férfiak élték túl főleg a Titanic süllyedését.
A kutyák olyanok, mint a szőrös gyerekek - ez a gondolat inspirálta Csányi Vilmosnak és az ELTE Etológia tanszékének mára világhírűvé vált kutatásait. Az RTL stábja a professzor, illetve a ma is aktív kutatótársai segítségével, kutyákkal élő és dolgozó embereket (bűvészt, trénert, állatvédőt, rendőr és vakvezető kutyával élő embert) bemutatva forgatott arról, hogy miben hasonlítanak hozzánk, emberekhez a kutyák.
Forgatókönyvet, szinkronhangot is tud már generálni a mesterséges intelligencia, és elviekben már képes lehet arra is, hogy az elejétől a végéig összerakjon egy filmet. Nem csoda, hogy már Budapesten is rendeznek fesztivált az AI-filmeknek, amelyekből néhányat most mi is megmutatunk. Hogy mire képes 2024 elején a gép, arról pedig a fesztivál szervezőjét, alkotókat és Deák Kristóf Oscar-díjas filmrendezőt kérdezzük.
A hosszú várakozás után végre bemutatott Dűne: Második részt minden filmrajongónak érdemes megnéznie, még azoknak is, akiket egyáltalán nem érdekel a Dűne. Minden egyes képkockát hosszan lehetne elemezni, és még akkor is nehéz lenne hibát találni benne. Nem érdemes megvárni, amíg majd felkerül a netre; az ilyen filmek miatt vannak még nyitva a mozik.
Külföldön Rise of the Raven címmel fut majd minden idők legdrágább magyar sorozata.
Apákról és fiúkról szól, de szólhatna bármilyen egymással haragban lévő emberekről a Lefkovicsék gyászolnak című magyar film, amely szívmelengetően és meghatóan beszél a megbékélésről, aminél talán nincs is ma fontosabb téma. Kritika.
Anya-Taylor Joy derekát irreálisan szűkre húzta a fűző, amelyet a film premierjén viselt.