Karinthy vagy Babits műveit elemzik az érettségizők
Elkezdődött a vizsga második része.
Olyan szerző is szerepel a feladatok között, akire sokszor nem is jut idő az órákon.
Mutatjuk, miből vizsgáznak idén a diákok.
Szentkirályi Alexandra pedig elejt egy halat.
Az Oktatási Hivatal adatai szerint középszinten 73 472 diák érettségizik magyarból, míg emelt szinten ennél jóval kevesebben, 2066-an vágnak neki a feladatoknak.
Idén először kerül a vizsgázók elé a Nat2020-hoz alakított követelményeket tartalmazó új érettségi. A legnagyobb változások a hétfői magyar tesztben lesznek.
Ötvenéves a bűvös kocka, amelyből mintegy félmilliárd darabot adtak el világszerte. A feltalálója a legjobb pénzügyi döntésének azt nevezte, hogy a feleségére bízta ezt a területet.
Kovács Leventét 2019-ben nevezték ki, az egyetem viszont közben alapítványi működésre váltott.
Volt, akit a testsúlyáról kérdeztek, de olyan is akadt, akinek arra kellett válaszolnia, mit tenne, ha orvosként egy fiatal lány hallgatója fel szeretne menni a lakására.
Tanulságos tárgyalási nappal folytatódott a Karinthy Frigyes Gimnáziumból kirúgott hat tanár munkaügyi pere. Tanúként idézték be az iskola igazgatóját, aki azt mondta, hogy a kirúgások után a földrajz fakultációt fel kellett oszlatni, németül biológiát tanító kolléga azóta sincs, több osztály is osztályfőnök nélkül maradt, a francia csoportokat össze kellett vonni az iskolában. A tankerületi igazgató szerint ő nem pikkelt a Karinthyra, és azt is tudja, hogy a hozzájuk tartozó iskolákra tízszer ennyit is lehetne költeni.
Tóth Endre eddig a tankerület szakmai munkájáért felelt.
Két évig is eltarthat az eljárás.
Bár nőtt a pedagógusképzésre jelentkezők száma, azonban a korábbiaknál is kevesebben vannak köztük a nappali képzésben első diplomájuk megszerzésére jelentkező fiatalok. Az évente a nyugdíjkorhatárt elérő 7-8000 pedagógus pótlására messze nem elegendő az első helyen nappali képzésre jelentkező 3700 fiatal – akiknek többsége nem is fog belépni az oktatásba. Juhász Ágnes, a Civil Közoktatási Platform munkatársának írása.
Nem tudta maga alá gyűrni a tanárképzést a kormány, ezért kivételezett helyzetbe hozott „saját” egyetemén, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen indíttatna ilyen szakot.
Robert Ficót tévedés lenne a szlovák Orbán Viktornak tekinteni. Először is messze nem annyira erősek a hatalmi állásai – írja Paul Lendvai a Der Standardban közölt jegyzetében.
Képzést hirdet és „nagyszerű lehetőséget” ígér az általános iskola felső tagozatosai számára a kormányközeli Mathias Corvinus Collegium (MCC). Várják ugyanis a most negyedikes diákok jelentkezését az oktatási intézmény Fiatal Tehetség Programjába, ami „az egyedülálló MCC-s életút első lépcsőfoka”. A hétvégi képzés során – a robotika mellett – a magyar szülőföldhöz való kötődést is erősítenék
Nem tudta maga alá gyűrni a tanárképzést a kormány, ezért kivételezett helyzetbe hozott „saját” egyetemén indíttatna ilyen szakot – olvasható az e heti HVG-ben.
Visszaállítják a korábban eltörölt duális vezetési rendszert, a rektori feladatok jelentős része ismét a kancellárhoz kerül.
Az nem megy, hogy az iskolán belül egy ennyire más világ legyen, mint azon kívül, ez skizofrén állapot – állítja Vass Vilmos oktatáskutató, a Budapesti Metropolitan Egyetem docense, aki szerint előbb-utóbb ez önmagában kikényszeríti a változást. Azokon a területeken fog szerinte előre lépni az oktatás, amelyekre az MI nem tud válaszolni, ez a folyamat a kreatív iskolákat erősíti. Interjú.
Közel egy éve zajlik az eljárás.