Nem ijedt meg az Apple nagy durranásától a Qualcomm
Tévedett, aki arra számított, hogy a Qualcomm majd gyorsan reagál az Apple M1-es processzorának sikerére. Az amerikai chipgyártó ugyan válaszolni készül, de ezt cseppet sem sietné el.
Tévedett, aki arra számított, hogy a Qualcomm majd gyorsan reagál az Apple M1-es processzorának sikerére. Az amerikai chipgyártó ugyan válaszolni készül, de ezt cseppet sem sietné el.
Korábban 2022-tól ígérte a Meta, hogy csak az üzenetet küldő és fogadó látja majd azok tartalmát, ez azonban meggátolja, hogy felderítsék a kiskorúakat szexuálisan zaklatók kilétét.
Magánbeszélgetések figyelése nélkül is többet tud az emberekről a Facebook, mint amennyit ildomos lenne.
A Kaspersky új tanulmánya közvetlen összefüggést mutatott ki a szülők és a gyerekeik által a készülékek előtt töltött idő mennyisége között.
Korábban csupán a zenei streamingre fókuszált a Spotify, azután lassan kezdett más irányokba is nyitni, például a podcast, illetve a hangoskönyvek felé. Ez utóbbit most egy nagy felvásárlás is bizonyítja.
Nagy lenne a baj, ha egy repülőgép hajtóművében üzem közben derülne ki a gyártási hiba. Ezért fejlesztettek az amerikai MIT műegyetemen olyan rendszert, amellyel 3D-s nyomtatás közben azonnal kideríthetők a rendellenességek.
Egy neves művész készített a Windows 11 számára ünnepi ihletésű háttérképet, ami Windows 10-re is telepíthető.
A Samsung egyes készülékei csak hónapok múlva kapják meg az újabb, 12-es főverziójú Androidot. Több készüléket viszont még idén frissíthetnek a felhasználók.
A Microsoft új funkciókat készített az Edge böngészőhöz: amellett, hogy segít lecserélni a régi/kiszivárgott jelszavainkat, a laptopok akkumulátora is később merül majd le tőle.
Ezúttal egy amerikai díjjal ismerték el tudományos munkájukat.
Az IBM majdnem megduplázta az általa korábban épített kvantumprocesszor, a Hummingbird erejét.
A Facebook már teszteli azt a megoldást, amivel finomhangolhatjuk a hírfolyamot, és az azon megjelenő tartalmakat.
A Bloomberg az Apple ügyeit ismerő forrásokra hivatkozva azt írja, a vállalat jelenleg az önvezetést biztosító chip kifejlesztésén dolgozik, és már nincs sok hátra az autó piacra dobásáig.
Közel kétszáz dél-koreai facebookozó kezdeményezett vizsgálatot az oldal ellen a helyi adatvédelmi hatóságnál, ám utóbbi csak még nagyobb galibát csinált.
A metaverzum nevű digitális világban is meg lehet majd fogni a virtuális tárgyakat. Ahhoz, hogy a visszacsatolás még valóságosabb legyen, Mark Zuckerbergék egy különleges, bőrszerű felületet hoztak létre.
A videójátékosok nagy része azért ül gépe elé, hogy kipróbáljon valamit, amit a valóságban nem tud: háborúzzon, versenyezzen vagy egy szuperhős bőrébe bújjon. De nem mindenki – ma már például takarítószimulátorok is léteznek.
Az Amerikában élő magyar biokémikus, Karikó Katalin most egy német elismerést vehetett át a török származású házaspár által alapított BioNTech csapatával. A díjhoz jelentős pénzjutalom is társul.
A japán Balmuda drágán adja különleges kenyérpirítóit, és ez a cég első okostelefonjára is igaz lett: a szappantartóra emlékeztető készülékért közel 300 ezer forintnyi dollárt kell fizetni.
Az amerikai kongresszus egy olyan új hivatalt szeretne tető alá hozni, ami az úgynevezett ufóaktákat göngyölítené fel. A munka elsősorban az azonosíthatatlan légi jelenségekre koncentrálna.