Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A külkereskedelmi mérleg az első negyedévben az előzetes adatok szerint 195,1 milliárd forint (609,3 millió euró) aktívumot mutatott, ami az egyenleg 119,5 milliárd forintos (327,2 millió eurós) javulását jelenti a 2008. január-márciusihoz viszonyítva – közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
A kivitel az idén az első három hónapban 4 077,8 milliárd forint (13,843 milliárd euró) volt, euróban 26,3 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva, míg a behozatal 28,5 százalékkal mérséklődött, 3.882,7 milliárd forintot (13,233 milliárd eurót) tett ki.
Márciusban az egyenleg 148,8 milliárd forint (492,8 millió euró) többletet mutatott, szemben az egy évvel korábbi 53,7 milliárd forinttal (213,9 millió euró).
Márciusban az export 1.578,1 milliárd forint (5,173 milliárd euró) volt, forintban 4,6 százalékkal, euróban 18,2 százalékkal alacsonyabb mint 2008 márciusában. A behozal márciusban 1.429,3 milliárd forint, 4,68 milliárd euró volt, forintban 10,7 százalékkal, euróban 23,4 százalékkal esett vissza egy év alatt.
Februárban a külkereskedelmi forgalom végleges adatai szerint a többlet 92,974 milliárd forint (310,7 millió euró) volt. A kivitel euróban 29,7 százalékos csökkenéssel 4,469 milliárd eurót tett ki, a behozatal 4,158 milliárd euró volt, 32,9 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.