Veszteséges a Strabag

Az osztrák Strabag építőipari vállalat hétfőn 23,4 millió eurós veszteséget jelentett adó után az első félévről, ezt a kisebbségi részesedésekkelmagyarázták az időközi beszámolóban. A tavaly első félévben egymillió eurós adózott eredménye volt a Strabag-nak.

  • MTI
Veszteséges a Strabag

A bevétel 12 százalékkal 5,347 milliárd euróra emelkedett 4,777 milliárdhoz képest, részint a németországi terjeszkedés miatt. A legszélesebb üzemi eredmény (EBITDA) 25 százalékkal 163 millióeuróra javult az egy évvel korábbi 130 millióhoz képest.

A második negyedév jobban sikerült: az egy évvel korábbihoz képest az adózott eredmény 29 százalékkal 105,9 millió euróra nőtt. A legszélesebb üzemi eredmény azonban csak 19 százalékkal javult, ésa bevétel is az első negyedévinél lassabban, 8 százalékkal nőtt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.