Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A CIG Közép-európai Biztosító Zrt.-t 3 millió, az Uniqa Biztosító Zrt.-t 5 millió forintra bírságolta a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) - a felügyelet honlapján közzétett határozatok szerint.
A CIG-nél tapasztalt hiányosságokat 7 pontba foglalat össze a PSZÁF. A biztosítónál - egyebek mellett - 3 évre szóló pénzügyi helyreállítási tervet kell készíteni, és azt 90 napon belül meg kell küldenie a PSZÁF-nak.
Ugyan csak meg kell küldenie a felügyelethez a viszontbiztosítóval történt múlt évi elszámolást. Meg kell teremtenie az önálló nettó eszközérték számítás feltételeit, ehhez információs és ellenőrzési rendszert kell kialakítani. A Signum, a Pannónia és az euró alapú Pannónia termékekhez a jogszabályoknak megfelelő díjkalkulációt kell készítenie a CIG-nek - szól a határozat.
Missura Gábor, a CIG szóvivője elmondta, hogy nulláról építkező új biztosítóról van szó, így előfordulnak kisebb adminisztratív hiányosságok, de ezeket kijavítják.
Az Uniqa Biztosítót arra kötelezi határozatában a PSZÁF, hogy a számviteli előírásoknak megfelelően a biztosítási díjról számlát csak a biztosítási szolgáltatás vevőjének - a díjat fizető ügyfélnek - állítson ki. Biztosítás közvetítő részére nem állíthat ki díjról számlát.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?