Újabb magyar vízművet vettek francia befektetők

A világ egyik legnagyobb víziközmű-szolgáltatója, a francia Veolia Environnement magyar leányvállalata, a Veolia Víz Tanácsadó Zrt. a 19 somogyi kistelepülést kiszolgáló, kaposvári székhelyű VízCoop Kft.-ben szerzett kisebbségi tulajdonrészt - írja a Napi Gazdaság hétfői számában.

  • hvg.hu hvg.hu
Újabb magyar vízművet vettek francia befektetők

Bár a tranzakció értékéről egyelőre egyik érintett fél sem nyilatkozott, a térség önkormányzatainál a döntést azzal indokolták, hogy a hálózat fejlesztéséhez tőkeerős szakmai befektetőre van szükség. Két, a Napinak nyilatkozó, ám neve mellőzését kérő polgármester szerint nem a víz ára, hanem a szolgáltatás minősége a legfontosabb.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.