Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A stabilitási és kamatkockázati tartalék összesen 200 milliárd forint összegéből nem kíván költeni a kormány, viszont az idei költségvetés 57 milliárd forintos általános tartalékának 40 százaléka költhető el csak az első félévben – erősítette meg Oszkó Péter pénzügyminiszter.
Az általános tartalék terhére eddig csak a BKV-nak ígért 19 milliárd forint összegű támogatással számol a kormány, amelyből az első félévre 10 milliárd esik – mondta a pénzügyminiszter. Az év egészében a költségvetés általános tartalékának felhasználásával számol a kormány.
Az idei hiány lefutását, amely az első három hónapra a tervezett pénzforgalmi deficit 75 százalékát tartalmazza, az IMF-el és az Európai Bizottsággal – mint a nemzetközi pénzügyi csomag finanszírozóival – közösen állította össze a Pénzügyminisztérium – válaszolta egy másik kérdésre Kovács Álmos szakállamtitkár.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?