Chávez újra akcióban: Venezuelában államosítottak három bankot

Államosított a venezuelai bankfelügyelet három kereskedelmi bankot, mert állítása szerint különböző adminisztratív szabálytalanságok nehéz pénzügyi helyzetbe sodorták az intézményeket.

  • hvg.hu
Chávez újra akcióban: Venezuelában államosítottak három bankot

A Sudeban bankfelügyelet helyi idő szerint hétfőn Caracasban közzétett döntése az InverUnion Banco Comercial, a Banco Del Sol és a Mi Casa bankokra vonatkozik. A Sudeban szerint a venezuelai állam 95 százalék erejéig garanciát vállal a három pénzintézet több mint 165 ezer ügyfelének betétjeire, egyenként legfeljebb 14 ezer dollárnak megfelelő összeg erejéig.

A baloldali Hugo Chávez elnök vezette latin-amerikai országban tavaly november óta nyolc kereskedelmi bankot államosítottak, és bankigazgatókat, bankok résztulajdonosait – összesen kilenc személyt – vettek őrizetbe. Előállították a pénzügyi felügyelet korábbi elnökét is.

A elfogottak közül többen kapcsolatban álltak állami vállalatok vezetőivel vagy magas rangú kormánytisztviselőkkel. Emiatt Chávez bírálói azt vetették az elnök szemére, hogy nem tudta felszámolni kormányában a korrupciót és az urambátyámrendszert.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Ez a nagy különbség Putyin és Trump gondolkodása között

Ukrajna ügyében a következő csata Trump fejében játszódik le, ám ha Amerika enged az oroszoknak, az a legbiztosabb út a következő háborúhoz. Egy német elemzés szerint Kijev számára veszedelmes lenne egy közös csúcstalálkozó is Trumppal és Putyinnal, főleg, ha Budapesten tárgyalnának. Nemzetközi lapszemle.