Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Megkezdődött a SkyCourt tetőszerkezetének helyére emelése, várhatóan az ütemtervnek megfelelően az év végén átadják a Ferihegy 2-es terminál A és B utasforgalmi csarnokát összekötő 40 ezer négyzetméteres új utasforgalmi épületet - közölte Hardy Mihály, a repülőteret üzemeltető Budapest Aiprort vállalati kapcsolatok igazgatója.
A tetőszerkezet tizennégy, egyenként hetvenöt tonnás főtartója egyesével, három darabban érkezik az építési területre. Itt illesztik őket össze és emelik be őket a tetőszerkezetbe a kivitelezési munkákat közbeszerzésen elnyerő szegedi székhelyű KÉSZ Építőipari Zrt. munkatársai.
A korábbi tájékoztatás szerint a 40 ezer négyzetméternyi új utasforgalmi terminál építése mellett 55 ezer négyzetméter meglévő épületrészt is felújítanak. A fejlesztés része 50 új határátlépő pont, 21 új beszállókapu, 80 új utasfelvételi (check-in) pult, továbbá 16 új önkiszolgáló jegykezelő automata kialakítása is.
A SkyCourt földszinti indulási oldalán üzletek, a félemeleten pedig éttermek, kávézók és bárok lesznek. A 2-es terminál kereskedelmi területe a jelenleginek a duplájára bővül az új épület teljes átadása után. Az év végén a beruházási projekt egyes részeit tervezik átadni.
A Budapest Airport tulajdonosa a 2005 végén lezajlott privatizációban vállalt 2006 és 2011 között legalább 65,5 milliárd forint értékű fejlesztést.
A budapesti nemzetközi repülőtéren az idén 8,22 millió utast várnak a 2009. évi 8,1 milliós forgalom után. A 2009. évi utasforgalom 4,1 százalékkal mérséklődött, míg az Európai Unióban a csökkenés átlagosan 5,9 százalék volt. A ferihegyi repülőtér versenytársainál ennél nagyobb volt a visszaesés: Bécsben 8,3 százalék, Prágában 7,8 százalék, Varsóban pedig 12 százalék.
Tavaly a forgalom 76 százalékát a hagyományos légitársaságok adták, 24 százalékát pedig a fapadosok. Az idén 75-25 lesz ez az arány a becslések szerint.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.