Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Stabilizálódott a forint kora reggel kedden: az eurót 262,93 forinton jegyezték a nemzetközi devizakereskedelemben a hétfőn késő esti 262,86 forint után.
Nem volt lényeges változás a térségbeli valutáknál sem: kedden kora reggel az euró 3,8818 zlotyt ért a hétfő késő esti 3,8785 zloty után. A koronát 25,3820 korona/euró árfolyamon jegyezték kedden kora reggel, hétfőn későn 25,4310 korona volt az árfolyam.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.