Kissé gyengült a forint reggel

Kissé gyengült a forint csütörtök reggel a nemzetközi bankközi devizapiacon; egy euró 8 órakor 285,80 forintot ért, a szerda esti 284,86 forint után.

  • MTI MTI
Kissé gyengült a forint reggel

Egy nappal korábban, szerda reggel még 286 forint felett volt az euró jegyzése, délután 17 óra körül alig tíz perc alatt fél százalékot erősödött a forint, miután Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter konkrétumokat ismertetett a kormány gazdaságpolitikai elképzeléseiből, és bejelentette, hogy  Magyarország új készenléti hitelmegállapodásra készül a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).

Elemzők szerint a közép-kelet-európai térség valutái közül csütörtökön a forint lesz előtérben, a fő kérdés pedig az lesz, hogy tudja-e tartani a magyar fizetőeszköz a miniszteri tájékoztatás után elért árfolyamát – írta a DowJones hírügynökség.

A forint a svájci frankhoz, a dollárhoz és a japán jenhez képest is gyengült csütörtök reggel. Egy svájci frank 217,64 forintot ért 7 órakor, szemben az előző esti 215,68 forinttal. A dollárt 233,84 forinton jegyezték, a szerda esti 233,20 forint után.
  Száz japán jen 264,58 forintba került a nemzetközi bankközi devizapiacon csütörtök reggel, szemben az előző esti 253,73 forinttal.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Meghalt Ozzy Osbourne

Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.

utazás

Európa 5 legszebb vasútvonala

Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.