IMF-félbeszakítás: a Bloomberg is foglalkozik velünk

Az IMF szerint Magyarországnak többet kellene tennie a bevételek fokozására, az állami cégek reformjára. Mint ismeretes, szombaton megszakadtak a tárgyalások Magyarország és az IMF között, és a washingtoni delegáció visszautazott Amerikába, jóllehet számos forrás szerint eredetileg még hétfőn is nálunk tárgyaltak volna.

  • hvg.hu hvg.hu
IMF-félbeszakítás: a Bloomberg is foglalkozik velünk

A Nemetközi Valutaalap szerint át kellene alakítani a veszteséges állami cégeket, miközben a bankadó érintené a növekedést és a hitelezést - írja a pénzüyi híreket szolgáltató egyik legfontosabb forrás, a Bloomberg az IMF véleményéről. 

A Bloomberg kiemeli, hogy a magyar kormány deficitcélja helyes, illetve "megfelelő horgony", vagyis erre lehet alapozni a továbbiakban - fordíthatnánk le az angol kifejezést. Ugyanakkor további teendőkre is lenne még szükség.

"Jóllehet sok a közös alapelv, számos kérdés még nyitott maradt" - idézi a Magyarországon már szombat este óa ismet IMF-megállapodás az amerikai hírügynökség. Hozzátéve azt is: tovább tárgyal az IMF "azzal a kilátással, hogy sikerült áthidalni a fennmaradó nézeteltéréseket".

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.