Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Az EU versenyhatósági vizsgálatot kezdett az IBM ellen

Az Európai Bizottság hétfőn versenyhatósági vizsgálatot kezdett az IBM, a világ vezető technológiai cége ellen, azzal a gyanúval, hogy a cég visszaélt piacvezető pozíciójával az ipari nagykomputerek piacán.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Az EU versenyhatósági vizsgálatot kezdett az IBM ellen

A vizsgálat két külön részből áll: az egyikben kis szoftvercégek panaszait vizsgálják - így a T3- ét és a Turbo Herculesét -, amelyek azzal vádolják az IBM-et, hogy illegálisan köti ipari hardverét operációs rendszerükhöz.

A másik vizsgálat keretében azt kutatja az Európai Bizottság, hogy az IBM nem alkalmazott-e hátrányos megkülönböztetést az ipari számítógépeknél a szervízszolgáltatásokat szállító, egymással versenyző cégek némelyikével szemben.

Az IBM, bár teljes együttműködési készséget jelentett be, azt közölte, hogy az első vizsgálatnál a T3 és a Turbo Hercules vádjainak hátterében nagy versenytársát, a Microsoftot sejti.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.

Mi lesz a cégemmel utánam?

Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.