Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 119,93 pontos, 0,51 százalékos csökkenéssel, 23 416,53 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 17,5 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: meglehetősen volatilis volt a kereskedés a hét utolsó napján, az OTP árfolyama röviddel 11 óra előtt technikai okból egy másodperc alatt 5.350 forintról 5.175-re esett, ám ennek ellenére a nap végére 5400 forinton zárt a bankpapír. Hozzáfűzte: a fél háromkor a vártnál jobb munkanélküliségi adatok érkeztek az Egyesült Államokból, ezután vásárlói hullám indult a BÉT-en. Ezzel párhuzamosan a forint gyengült, a 276 forintos euró árfolyam fontos szint, bár csak később derül ki, hogy innen gyengül-e tovább az árfolyam - mondta Varjú Péter.
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank üzletkötője elmondta: a piacon az enyhe csökkenés ellenére továbbra is pozitívnak mondható a hangulat, ennek kisebb korrekciója következett be pénteken. A közép-kelet európai régió indexei és a többi európai tőzsdemutató is hasonló tartományokban, 0 és 0,5 százalék körüli mínuszban tartózkodik vagy zárt - tette hozzá.
A Mol 175 forinttal, 0,83 százalékkal 21 000 forintra gyengült, 3,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 40 forinttal, 0,74 százalékkal 5 400 forintra esett, forgalmuk 12,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott 663 forintot ért, forgalma 297,2 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 125 forinttal, 0,26 százalékkal 48 725 forintra gyengült, a részvények forgalma 501,6 millió forintot ért el. Szektortársa, az Egis 198,0 millió forintos forgalom mellett 130 forinttal, 0,58 százalékkal 22 370 forintra csökkent. A BUMIX 2 158,86 ponton zárt pénteken, ez 3,75 pontos, 0,17 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A meccs végén a Ludogorecnek volt még egy nagy helyzete, de nem született belőle találat.
Kezd kifulladni az orosz hadigazdaság modellje, de látványos összeomlás nem várható.
Matolcsy György volt MNB-elnök még a távozása után öt hónappal is tud meglepetést okozni.
Miért érthető, hogy pont a zebrák zavarják annyira az embereket?
Első dalában a szabadságról és a nyugati jólétről énekel és rappel.