Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport (BA) Zrt. nem bontotta fel a Zóna Taxi hálózatot működtető Zóna-Service Zrt.-vel a szerződést, így a cég továbbra is végez fuvarozási szolgáltatást Ferihegyen – közölte Veres István, a Zóna-Service szóvivője.
Ellentétben a Zóna-Service október 7-i közleményével – amely szerint a cég kézhez kapta a BA értesítését arról, hogy a szolgáltatási szerződést a Budapest Airport egyoldalúan felmondta –, Veres István ezt határozottan cáfolta. Kifejtette: mostanra tüzetesen átnézték jogászaikkal a BA-tól kapott levelet, és kiderült: a repteret üzemeltető cég nem felmondta a szerződést, hanem a szerződés 60 nap utáni felmondására hívja fel a figyelmet.
A Zóna-Service jelenleg is szolgáltat Ferihegyen, az új tender kiírásához pedig a BA-nak előzetesen engedélyt kell szereznie a Budapest Fővárosi Önkormányzat Főpolgármesteri Hivataltól és a Droszt Kft.-től is, mivel ezen állami közterület esetén a tulajdonost a hivatal képviseli, közterületen pedig – Budapest területén – a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában lévő Droszt Kft. hozhat csak létre drosztokat – mondta a Zóna-Service szóvivője.
A BA október 7-én azt közölte, hogy felmondta az eddigi megállapodást és új tendert írt ki a repülőtérről üzemelő taxiszolgáltatásra, s több, a budapesti taxis piacon jelenlévő céget hívott meg részvételre a tenderben. A Népszabadság keddi számában arról írt, hogy a City Taxi, a 6x6, a Főtaxi és a Budapest Taxi kapott meghívást a BA új taxitenderére.
A BA utoljára 2006-ban írt ki tendert a szolgáltatásra, amelyet a Zóna-Service Konzorcium nyert. A BA négy plusz egy évre kötött kizárólagos szerződést a reptéri utasfelvételre az Euro Taxi Bt., az Airport Security Kft., az Utax Bt., a Next Auto Kft., az Office Service Concept Kft., a Petrányi-Auto Kft. és Szakál József egyéni vállalkozó által létrehozott konzorciummal.
A Zóna-Service keddre tervezett, előre bejelentett ferihegyi, közterületi sajtótájékoztatójának megtartásához a BA nem járult hozzá. Veres István elmondta: ez ügyben kérték a hatóságok állásfoglalását, s amennyiben azt a választ kapják, hogy a közterületen, pontosabban a Zóna-Service által bérelt droszton megtarthatják az eseményt, csütörtökön a helyszínen állnak a sajtó rendelkezésére. A nemleges válasz ugyanakkor azt jelentheti, hogy ezentúl mindenkinek engedélyt kell kérnie a BA-tól, aki Ferihegyen nyilatkozni akar – mondta a szóvivő.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.
A Nemzeti Gárda katonái vasárnap este óta fegyverekkel járják a főváros utcáit.
Ismét az X-en szólalkozott össze Szijjártó Péter és az ukrán kollégája, Andrij Szibiha.