Szeptemberben 44,6 milliárd dolláros volt a deficit, októberben pedig 38,7 milliárd dollár – derül ki a washingtoni kereskedelmi minisztérium pénteki jelentéséből.
A szakemberek a deficit emelkedésére számítottak: a MarketWatch által megkérdezett elemzők például a szeptemberre eredetileg közzétett 44,0 milliárd dollár után 44,3 milliárd dollárt valószínűsítettek.
A hiány csökkenése döntően az export emelkedésének tudható be: ez a tétel az előző hónaphoz képest 3,2 százalékkal, 158,7 milliárd dollárra emelkedett. Az import volumene ugyanakkor csökkent: 0,5 százalékkal, 197,4 milliárd dollárra.