Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Eséssel indult a kereskedés az európai részvénypiacokon szerdán, a BUX fél 10-kor 0,4 százalékos mínuszban, 21 299 ponton állt.
A nyugat-európai részvényindexek a DAX-on kívül (kis mínusz 7027 pont) mérsékelt 0,1-0,3 százalékos emelkedéssel fejezték be a kereskedést a keddi nap folyamán, míg a tengerentúli indexek 0,2-0,4 százalékos pluszban zártak köszönhetően a vártnál jobb novemberi amerikai kiskereskedelmi forgalmi adatoknak és a Fed által az amerikai gazdaságról alkotott, az egy hónappal korábbinál hajszálnyival pozitívabb véleményének.
Viszont a rally nem volt túlzottan erős és az ázsiai részvénypiacok szerda reggel két nap emelkedés után már 0,1-1,7 százalékos mínuszban zártak, majd Európában is eséssel indult a nap, miután a Moody’s a Spanyolországra vonatkozó Aa1-es hitelbesorolásának kilátásait stabilról negatívra módosította a finanszírozási problémái, az utóbbi időben megnövekedett hozamfelárak és a bankrendszer helyzete miatt.
Így a hét első két napján tapasztalt kedvező hangulat után a mai nap későbbi részében következhet némi korrekció, de komoly esésekre, fordulópontra nem számítunk.
Fél 10-kor az OTP 0,9 százalékos mínuszban, 5234 forinton állt, miközben a Mol 0,3 százalékkal 19 550 forintra gyengült, a Richter 43 310 forinton stagnált, a Magyar Telekom pedig 0,4 százalékkal 520 forintra erősödött.
Takarékbank/Ecoline
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Veszélyt jelent a német demokráciára az alkotmányvédelmi hivatal hároméves vizsgálódásai alapján a szélsőjobboldali AfD, a betiltása azonban közel sem biztos, és visszafelé is elsülhet. Kik az igazi és kik a papírnémetek a párt szerint?