Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Gerendai Károly december 15-én 30 darab vételi kontraktust kötött az econet.hu-ra 2011 márciusi határidővel, ennek zárása után a vele összehangoltan eljáró Takács Gábor Miklóssal és a két személy tulajdonában lévő Szigerta Invest Kft.-vel együtt 5,21 százalék tulajdonuk és 5,73 százalék befolyásuk lesz az econet.hu-ban.
A BÉT honlapján pénteken megjelent közlemény utal arra, hogy a 30 határidős kontraktus 300 ezer darab econet.hu törzsrészvénynek felel meg.
Gerendai Károly közvetlen tulajdona a határidős ügylet zárása után a jelenlegi 1,6 százalékról 2,11 százalékra emelkedik. A közleményből kiderül az is, hogy a Szigerta Invest Kft. 65 százalékban Gerendai Károly, 35 százalékban pedig Takács Gábor Miklós tulajdonában van.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?