Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Valamelyes gyengült, de lényegesen nem változott a Budapesti Értéktőzsde indexe csütörtökön záráskor.
Igaz, a Fitch kora délutáni bejelentésére, amellyel egy fokozattal leminősítette Magyarország adosságának besorolását, esni kezdett a bux, de gyenge, 5,5 milliárdos részvényforgalom mellett, a nap végére már csak 0,38 százalék volt az esés. Záráskor az index 21 446,58 ponton állt.
A MOL és a Richter papírjai erősödtek a nap folyamán, az OTP részvényei viszont több mint 1,6 százalékkal kevesebbet értek a nap végén.
A Fitch leminősítésének hatására a forint is esni kezdett: az euróval szemben 278 közelébe gyengült, a dollárral szemben pedig 212 fölé. A svájci frank is először 222-re erősödött, de később visszagyengült 220-ra.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.