Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Erősödött a forint péntek este, az eurót 273 forint alatt, a svájci frankot pedig 214 forint alatt jegyezték a nemzetközi kereskedésben 20 óra körül.
Elemzők kiemelik, hogy a forint meggyőző stabilitást mutatott az elmúlt napokban, hetekben annak ellenére, hogy a nemzetközi befektetői hangulat szélsőségesen ingadozó volt. Ez jó alapot biztosíthat ahhoz, hogy a forint hosszabb távon emelkedő pályára lépjen. Az erősödésnek azonban fontos feltétele, hogy ne "híguljon fel" a költségvetési átalakítási terv a végrehajtás során - hangsúlyozzák elemzők.
Péntek este 20 óra körül egy euró 272,18 forintba került a nemzetközi bankközi devizapiacon, csütörtök esti 273,85 forint és a péntek reggeli 273,75 forint után.
A svájci frankot 212,92 forinton jegyezték péntek este, 24 órával korábban 217,06 forinton, 12 órával korábban 215,39 forinton jegyezték a frankot.
Egy dollár 192,21 forintba került pénteken 20 óra körül, az előző esti 195,53 forint és a péntek reggeli 194,61 forint után.
Száz japán jen 237,52 forintot ért péntek este, míg csütörtök este - a hét legfejlettebb ipari állam, a G7 csoport összehangolt devizapiaci akciója előtt - még 247,36 forintot, péntek reggel pedig - már a jen gyengítését célzó beavatkozás után - 237,91 forintot ért száz jen.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Közösségi profiljában kormányfüggetlen politológusnak nevezi magát.