Napi Gazdaság: több megye külföldön is árulja ingatlanjait

Volt iskolák, szociális otthonok, üdülők kerültek piacra, van megye, amely külföldön is hirdet. A "rekordot" 8,1 milliárdos hiánnyal Pest megye tartja, de egymilliárd forint körüli összeggel már csak a középmezőnybe lehet kerülni.

  • MTI/Napi Gazdaság MTI/Napi Gazdaság
Napi Gazdaság: több megye külföldön is árulja ingatlanjait

Miután a központi források elapadtak, az illeték- és az egyéb saját bevételek csökkentek, ráadásul hitelfelvételre és kötvénykibocsátásra alig van lehetőség, a finanszírozási gondokkal küzdő megyei önkormányzatok ismét a vagyonértékesítés felé fordultak - írja a pénteki Napi Gazdaság.

Az érintettek szinte kivétel nélkül a dolgozói létszám csökkentésével és az intézmények összevonásával próbálkoznak. Ez utóbbi arra is lehetőséget teremt, hogy a közeljövőben újabb feleslegessé váló ingatlanok kerüljenek piacra.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.