Új állami támogatási szabályokat kell kidolgozni 2014-ig

2013 végén hatályukat vesztik az uniós országok nemzeti támogatási szabályai, addig kell kidolgozni az újakat.

  • MTI MTI
Új állami támogatási szabályokat kell kidolgozni 2014-ig

Az uniós országok nemzeti támogatási szabályai 2013 végén hatályukat vesztik, addig kell kidolgozni az újakat; ehhez kérte a magyar uniós elnökség keretében megrendezett Állami Támogatási Nap résztvevőinek hozzájárulását Hegmanné Nemes Sára a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára.

A tagállamok 2009-ben 427 milliárd euró olyan nemzeti támogatást adtak, amelyek ellenőrzése az Európai Bizottság (EB) hatáskörébe tartozik, ez az EU bruttó hazai termékének (GDP) 3,6 százalékát tette ki - idézte az adatokat az államtitkár. Az EB csak egy meghatározott küszöb felett ellenőrzi a nemzeti támogatásokat abból a szempontból, hogy azok nem torzítják-e a közös piacon a versenyt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.