Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A brüsszeli ülésen elnöklő Martonyi János külügyminiszter szerint a felülvizsgálat lényege, hogy a kedvezményezettek azok az országok legyenek, amelyek ténylegesen rászorulnak erre.
A felülvizsgálat lényege, hogy a kedvezményezettek azok az országok legyenek, amelyek ténylegesen rászorulnak erre. Martonyi János leszögezte: az Európai Bizottság e héten beterjesztett javaslatán alapuló előzetes eszmecseréről van szó, amelyben a tagországok először is kifejtik kiinduló álláspontjukat a témáról.
A kizárólag kereskedelmi kérdésekkel foglalkozó brüsszeli ülésen áttekintik a május 28-i EU-Japán csúcstalálkozó kereskedelmi vonatkozásait is, beleértve egy kétoldalú szabadkereskedelmi megállapodás kidolgozásának lehetőségét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.