Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A kisebb keresetűek kompenzálásáról szóló rendelet 2012. január elsejei hatályba lépése miatt veszélybe kerülhet azoknak a cégeknek a versenyképessége, ahol a kiskeresetűek aránya magasabb - számol be a Világgazdaság.
A lap információi szerint a Magyar Villamos Műveknél (MVM) már megtörtént a bérkompenzáció és a MÁV is "lépett" már. A MÁV-nál a bruttó havi átlagfizetés 216,3 ezer forint volt. Az emelés a 18 560 főből 17 012 főt érintett.
A versenypiaci cégeknél nem automatikus az emelés. A Videotonnál is megtörtént a béremelés, de csak azért - mondta el a Világgazdaságnak Sinkó Ottó vezérigazgató -, mert a cég eredményessége ezt lehetővé tette. A 2012-től kötelező szintű emelésre viszont nem látszik több tartalék. A vezérigazgató hozzáfűzte: mivel a Videoton bulgáriai leánycége nincs ilyen nyomásnak kitéve, "az ésszerű gazdálkodás szem előtt tartása nem zárja ki, hogy a továbbiakban inkább az ottani fejlesztésekre összpontosítson a Videoton".
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Filozófus, rapper, filmproducer és miniszterelnök egy képen.
1948 óta nem volt ekkora meleg augusztus 10-én.
Úgy tűnik, Budapest várhat, amíg vége van a nyárnak.