Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Megerősítette Csehország elsőrendű befektetői adósbesorolásait hétfőn a Fitch Ratings, elismerő értékelést adva a cseh közfinanszírozási rendszer helyzetének javulásáról és a nyugdíjreformról.
A legnagyobb európai hitelminősítő Londonban közölte, hogy a megerősítés a devizában és hazai valutában kiadott szuverén cseh adósság "A plusz", illetve "AA mínusz" osztályzataira, valamint a rövid lejáratú devizakötelezettségek "F1" besorolására és a kereskedelmi adósokra külön megállapított, "AA plusz" szintű besorolási országplafonra vonatkozik.
A hosszú futamidejű devizaadósság osztályzatának kilátása felminősítés lehetőségére utaló pozitív lépés. Csehország "A plusz" szuverén devizaadósi osztályzata négy fokozattal jobb a Fitch Ratings által Magyarországra érvényben tartott, stabil kilátású "BBB mínusz" besorolásnál, amely a befektetésre ajánlott sáv alapszintje.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?