Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
November elején megjelenik a Forbes magazin első cseh nyelvű száma.
A Forbes Media a csehországi Business Consulting & Media vállalattal együttműködve akarja novembertől megjelentetni a neves amerikai gazdasági magazin cseh kiadását, amelyben 60 százalékban cseh gazdasági-üzleti hírek, 40 százalékban pedig az eredeti, amerikai kiadásból átvett anyagok szerepelnének - írja csütörtöki számában a Napi Gazdaság.
A lap főszerkesztőjének Petr Simoneket, a vezető cseh gazdasági lap, a Hospodárske Noviny volt főszerkesztőjét szánják, aki átfogó és pontos elemzések megjelentetésére tett ígéretet.
A kiadók abban bíznak, hogy Csehországban is sikerül megismételni a szlovákiai sikereket, ahol ugyanis a 2010 végén indult szlovák Forbes idén áprilisban már 11 ezer példányban kelt el.
A térségben ezen kívül Ukrajnában, Lengyelországban, Oroszországban, Lettországban, Horvátországban és Romániában is van Forbes magazin, Magyarországon egyelőre nincs.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?