Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tervezett 40 millió forintnál olcsóbban, 29,6 millióért készít 16 tematikus rövidfilmet az a két cég, amelyek közös ajánlatukkal nyertek a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete tenderén. A filmekkel a pénzügyi tájékozottságot szeretnék növelni. Az eredmény a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
Az egyenként egyperces animációs filmek elkészítésére nyolcan tettek ajánlatot. Az ajánlatkérő fenntartotta magának a jogot, hogy az előzetesen meghatározott témákat később módosítsa.
A PSZÁF-tól kapott információk szerint a témák között szerepel a háztartási költségvetés készítése, a biztosítások magyarázata, illetve az, hogy mit kell számba venni egy hitel felvétele előtt.
A filmek felkerülnek a felügyelet honlapjára, de várhatóan ősztől valamelyik közszolgálati csatorna is vetíti azokat.
Az összességében legelőnyösebb ajánlat lett a nyertes, amelyet a Hammer Advertising Kft. és Post Edison Computer Graphics Kft. tett közösen.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.