Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az amerikai piacokat követve erősödéssel kezdhetik a szerdai kereskedést az irányadó nyugat-európai piacok. Az IG Markets elemzői szerint a londoni FTSE-100 0,89 százalékos, a frankfurti Xetra-DAX 0,57 százalékos, míg a párizsi CAC-40 0,31 százalékos emelkedéssel nyit.
Az elmúlt napok gyenge teljesítménye után jelentősebb korrekcióba kezdhetnek szerdán a nyugat-európai parkettek, miután kedden az amerikai piacok az elmúlt évek egyik legnagyobb napi emelkedésével zárták a kereskedést. A Wall Street erősödését az is támogatta, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed monetáris tanácsa a keddi kamatdöntő ülését követően közleményben tájékoztatott arról, hogy még legalább két évig rekordalacsony szinten tartja irányadó kamatlábát. Elemzők szerint a testület ezzel azt jelezte, hogy szükség esetén készen áll a gazdasági növekedés és a piacok stabilitásának további támogatására.
Ugyanakkor a részvényindexek erősödése nem jelenti azt, hogy a kereskedők elfelejtették volna a világgazdasági kilátások, illetve az euróövezeti adósságválság miatti aggodalmaikat. "A piaci hangulat még nem stabilizálódott; ha lesz is árfolyam-emelkedés, göröngyös út vezet a talpra állás felé" - értékelt Kanajama Tosijuki, a Monex elemzője.
Hasonlóan vélekedtek a Crédit Agricole szakértői, akik arra figyelmeztettek, hogy az alacsony árfolyamszintek ellenére még kevesen vetik bele magukat a felvásárlásokba.
Nyugtatólag hathat a piacokra, hogy az európai pénzpiaci felügyelet kedden arról tájékoztatott, hogy nem tervezi a határidős eladási ügyletek (short eladás) betiltását. Korábban az athéni szabályozó jelentette be, hogy két hónapra tiltólistára teszi az ilyen, árfolyamesést ösztönző ügyleteket.
Hétfőn a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 95,97 kedden pontos, 1,89 százalékos javulással 5164,92 ponton zárt.
A frankfurti Xetra-DAX 6,19 pontos, 0,10 százalékos mínusszal 5917,08 ponton végzett. Párizsban a CAC-40 51,00 ponttal, 1,63 százalékkal 3176,19 pontra nőtt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.