Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csökkent a vezető cseh bankok nyeresége az idei első félévben, főként a görög adósságválság miatt.
Cseh lapok szerint az ország négy vezető bankjának adózott eredménye 19,6 milliárd koronát tett ki január-június között, ez 6 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.
A nagy bankok közül egyedül az osztrák Erste csoporthoz tartozó Ceska sporitelna üzletmenetére nem volt hatással a görög válság, mivel nem vásárolt görög államkötvényeket. Így a pénzintézet rekordnyereséget ért el az első fél évben, 7 milliárd koronát, ami 24 százalékkal több, mint tavaly január-június között.
A francia Societe Generale érdekeltségébe tartozó Komercni banka adózott eredménye 15,5 százalékkal 5,48 milliárd koronára csökkent. A KBC leánybankja, a Ceskoslovenska obchodni banka profitja 13 százalékkal csökkent, 6,21 milliárd koronára.
A legnagyobb mértékben az UniCredit Bank nyeresége csökkent, 55 százalékkal 668 millió koronára. A görög adósságok leírása nélkül 2,9 százalékkal nőtt volna a nyereség a banknál.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.