Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Alig változott a forint árfolyama kedd reggelre.
A svájci frankot röviddel hét óra előtt 240,67 forinton jegyezték a hétfő késő esti 240,74 forint és a délutáni 239,51 forint után. Az euró 272,27 forint a hétfő esti 272,85 forinttal és délutáni 272,30 forinttal szemben. A dollár árfolyama 189,68 forinton áll a szerda esti 189,69 és délutáni 189,10 forint után, a japán jent pedig 2,4701 forinton jegyzik a hétfő esti 2,4700 és délutáni 2,4632 forinttal szemben.
A zloty és a cseh korona árfolyama is szinte változatlan, a zloty 4,1700 eurós, a cseh korona 24,495 eurós jegyzés környezetében stagnál.
Az MNB keddi kamatdöntő ülésétől a piacok egyöntetűen kamattartó döntést várnak. A várakozásoknak megfelelő döntés nem lesz hatással a forint árfolyamára. Kedden a lengyel jegybank monetáris tanácsa is ülést tart az aktuális gazdasági helyzet elemzésére és a következő, szeptember 7-i kamatdöntő ülés előkészítésére.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.