Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Még ősszel visszaadhatja a Nemzetgazdasági Minisztérium a cégeknek az eddig a visszatartott 260 milliárd forintnyi áfát - közölte az InfoRádió. Az Origo szerint a kormány ma dönt a tervezetről.
Az Európai Bíróság július végi döntése nyomán, amely szerint Magyarország jogtalanul lassította a cégek áfa-visszaigénylését, még idén, feltétel nélkül adja vissza az állam a korábban visszatartott áfát a cégeknek - idézi az InfoRádió az Origo beszámolóját. A hír egy nemzetgazdasági minisztériumi előterjesztésre hivatkozik, amelyet a portál szerint ma tárgyal a kormány.
A társaságokat illető összeg mértékéről Varga Mihály, a Miniszterelnökség államtitkára vasárnap nyilatkozott a Hír Tv-nek. Az első becslések megszülettek, és ezek arról szólnak, hogy 240 és 260 milliárd forint közötti összeg lehet. Tehát ez egy nagyon komoly tétel - mondta az államtitkár.
Bár Varga Mihály az interjúban úgy fogalmazott, hogy az összeg nem az idei év költségvetését terheli, jelentős probléma lesz a következő években. Az Origón az olvasható, hogy a csaknem 2900 milliárd forintnyi magán-nyugdíjpénztári vagyon teremt fedezetet az ügy idei elrendezésére.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Több nőjogi szervezet aggodalmát fejezte ki, hogy a marketing kampány nemcsak sminktermékeket, de a pornóipart is népszerűsítheti.