Milyen juttatások adhatók a munkavállalóknak a nyári pihenés finanszírozására?
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Kétszeres túljegyzés mellett enyhén emelkedő hozammal értékesített a meghirdetett összegben 12 hónapos diszkont kincstárjegyet, a változó kamatozású ötéves államkötvényből pedig a meghirdetettnél többet adott el csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Az ÁKK a kétheti rendszerességgel tartott 12 hónapos diszkont kincstárjegy aukción a D120822 jelű, 2012. augusztus 22-én lejáró papírt hirdette meg a megszokott 50 milliárd forintos összegben.
A minden második 12 hónapos diszkont kincstárjegy aukción tartott 5 éves változó kamatozású kötvényből a megszokott 5 milliárd forintot hirdette meg az ÁKK, szemben az előző, négy héttel ezelőtti aukcióval, amikor a visszatérően magas túljegyzésekre és az emiatt rendszeresen megemelt értékesítésekre reagálva 7 milliárd forintra növelte meg a meghirdetett összeget.
Az elsődleges forgalmazók a 12 hónapos diszkont kincstárjegyre 104,986 milliárd forint ajánlatot tettek, kevesebbet az előző, két héttel ezelőtti aukción ugyanerre a papírra tett 187,880 milliárd forintnál. Négy héttel ezelőtt 105,450 milliárd forint ajánlat fogadta az akkor meghirdetett D120627 jelű kincstárjegyet. A két-háromszoros túljegyzés megfelel a hosszú távú aukciós átlagnak.
A mostani 12 hónapos aukción 5,71 százalékos, a két héttel ezelőtti aukciós hozamnál 2 bázisponttal magasabb hozam alakult ki. Az átlaghozam 1 bázisponttal volt a D120822 jelű kincstárjegy szerdai 5,70 százalékos másodpiaci referencia hozama felett.
A 15/B jelű, 2015. december 22-én lejáró változó kamatozású 5 éves kötvényből kínált 5 milliárd forintot több mint háromszoros túljegyzés fogadta, amire az ÁKK az értékesítést 2,5 milliárd forinttal 7,5 milliárd forintra emelte meg.
Az aukciós átlagár a névérték 96,68 százaléka lett, alacsonyabb az előző aukció 96,74 százalékos átlagáránál, és az azt megelőző két, május végén és július elején tartott aukció 96,81 százalékánál.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Figyelembe kell venni azokat a feltételeket, amelyekkel mind a kiküldött, mind a társaság megfelel az adózási és számviteli előírásoknak, a rendeltetésszerű joggyakorlás elvéből következő elvárásoknak.
A magyar mesterségesintelligencia-szuverenitás irreális, a kis országok szűk szakterületi MI-fejlesztésekben lehetnek sikeresek. A kormány most már mintha tényleg komolyan venné az MI-t, de a politikai klíma (bevándorlásellenesség, keresztény fundamentalizmus, elszigetelődés az EU-tól) aligha kedvez egy alapjaiban nemzetközi iparág fejlesztésének. Ahogy a kormánystruktúra instabilitása sem.
Váczi Eszter elmondta: énekesi keresetéből nem nyújthatott volna ilyen lehetőséget a gyerekeinek.