A fúrást végző konzorcium ügyvezető igazgatója a Világgazdaságnak azt mondta, hogy egyelőre a kezdeteknél tartanak. Mivel még csak kis mennyiségű gázt nyernek a mélyből, azt a lelőhely közelében lévő vezetékbe táplálják, elsősorban környezetvédelmi megfontolásból. Ha nem szállítják el ugyanis a gázt, akkor el kellene égetni.
A repesztést sok környezetvédő aggályosnak tartja, mert a művelethez gyakran vegyi anyagokat használnak, azokkal bontják meg a mélyben a gázt rejtő rétegeket. A Kiskunhalasnál dolgozó konzorcium nem használt vegyszereket, csak vizet és homokot préseltek a mélybe – közölték.