Rontott a befektetői hangulaton az a hétvégi bejelentés, hogy Görögország nem tudja teljesíteni kiadásaival kapcsolatos célját számos költségcsökkentési intézkedés ellenére. Kínából is kedvezőtlen hír érkezett, a feldolgozóipar már a harmadik egymást követő hónapban zsugorodott szeptemberben.
A szakértők azzal számolnak, hogy Kína és más feltörekvő ázsiai országok járulnak hozzá a leginkább a globális energiakereslet bővüléséhez a következő években. A legutóbbi kínai adat viszont azt jelzi, hogy mérséklődik az energiakereslet.

Hétfőn 19 órakor a WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 92 cent csökkenéssel 78,28 dolláron állt. Napközben 76,85 dolláron, 2010 szeptembere óta legalacsonyabb szintjén is állt. A WTI eddigi idei csúcsa májusban volt, mintegy 114 dollárral.