Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Az euróövezeti országok pénzügyminiszterei hétfőn jóváhagyták azt a javaslatot, hogy a Görögországnak hitelező országok biztosítékot kérhessenek a mentőcsomaghoz való hozzájárulásuk fejében - közölte kedden kora reggel a finn kormány.
Erről eddig csak Finnország kötött korábban egy előzetes megállapodást Görögországgal, amit azonban erősen ellenzett a többi euróövezeti ország. Most viszont a finn kormány közleménye szerint ez a lehetőség elvben valamennyi euróövezeti állam részére fennáll. A döntést kommentálva a finn pénzügyminiszter egy rádióinterjúban kifejtette, hogy ezzel a finn adófizetők pénze biztonságban lesz, a kockázatot sikerült minimálisra csökkenteni.
A pénzügyi biztosíték részletei egyelőre nem ismeretesek. Korábban arról volt szó, hogy Görögország 500 millió eurót helyez egy letéti számlára. Az összeget Finnország a legjobb osztályzatú államkötvényekbe fekteti, és a befektetés 25-30 év múlva megfelelne a most tervezett második, 109 milliárd eurós görög mentőprogramhoz való finn hozzájárulás összegének, azaz nagyjából 1,4 milliárd eurónak.
Ugyanakkor ennek a pénzügyi biztosítéknak ára is van: Finnországnak egy összegben kell befizetnie az állandó európai pénzügyi segélymechanizmust, az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszközt (EFSF) 2013-ban felváltó Európai Stabilitási Mechanizmushoz (ESM) való hozzájárulást. A többieknek öt évre elosztva kell kifizetniük a rájuk jutó részt.

A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A szervezetben 1990 óta töltött be vezető szerepet.