FT: újabb banki stresszteszt következik

Ismét vizsgálja az Európai Bankfelügyeleti Hatóság (EBA) az uniós bankok erejét, "hallgatólagosan elismerve", hogy az európai bankrendszerek stressztűrő képességének előző két felmérése "nem volt elég robusztus" - írta az EBA vezető tisztviselőitől származó értesüléseket idézve a csütörtöki Financial Times.

  • MTI MTI
FT: újabb banki stresszteszt következik

A londoni gazdasági napilap információi szerint a hatóság a perifériális euróövezeti tagállamok szuverén adósságának "nagymértékű leírását" modellezi, és az új teszt akár 200 milliárd eurós tőkehiányt is feltárhat rendszerszinten. 

A Financial Times által idézett magas beosztású EBA-illetékesek szerint az új teszt nem annak a jele, hogy az EU-vezetők Görögország vagy bármely más euróövezeti tagállam törlesztésképtelenné válására készülnének; elővigyázatossági lépésről van szó, amelynek célja információt szolgáltatni az európai uniós bankok feltőkésítéséről folyó, "mind nagyobb ütemű" tárgyalásokhoz. 

A lap szerint az EBA kétnapos igazgatósági ülésen tekinti át az európai szuverén adósságok esetleges "tömeges átstrukturálásának" potenciális hatásait. A felügyelet európai illetékesekkel és kormányokkal emellett olyan mechanizmusokról tárgyal, amelyekkel kényszer-feltőkésítést lehet végrehajtani a bankoknál, alkalmassá téve a pénzintézeteket szuverén adósok nem törlesztővé válásának elviselésére.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.