Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Az LMP egy ötpárti válságtanácskozást szervez, amelyen a parlamenti pártok vezetői és gazdasági szakértői vennének részt, hogy közösen határozzák meg, hogyan lehet kilábalni a válságból és milyen felelős válaszokat lehet a problémákra adni.
A gazdasági helyzet miatt ötpárti válságtanácskozást hívna össze az LMP - jelentette be csütörtöki, parlamenti sajtótájékoztatóján Vágó Gábor. A szóvivő hangsúlyozta, hogy a pénzügyi és gazdasági válság súlyosbodott Európában, ennek ráadásul Magyarország a legkitettebb.
Az ellenzéki politikus szerint a kialakult helyzet nemcsak az európai és a világtendenciáknak köszönhető, hanem annak is, hogy egy "sajátos magyar kór emészti" a gazdaságot. Ennek a "kórnak" az okaként a szerinte kiszámíthatatlan, irracionális és "rabló jellegű" gazdaságpolitikát nevezte meg.
Az LMP egy ötpárti válságtanácskozást szervez, amelyen a parlamenti pártok vezetői és gazdasági szakértői vennének részt, hogy közösen határozzák meg, hogyan lehet kilábalni a válságból és milyen felelős válaszokat lehet a problémákra adni - jelentette ki. Hangsúlyozta, hogy pártjuk a kiszámíthatatlanságot és a bizalom megrendülését tekinti a legnagyobb problémáknak, amelyekre véleményük szerint csak közösen, össznemzeti egyetértésben lehet megoldást találni.
A testületet a miniszterelnök vagy a kormányfő által kiválasztott elnök vezetné - közölte a képviselő, aki kérdésre válaszolva kitért arra is, hogy ha minden parlamenti párt visszajelez, akkor a testület akár már most hétvégén vagy a jövő hét folyamán elkezdheti a munkát.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.
Lehetséges forgatókönyvek.
Súlyos betegség Romániában azonosított juhhimlő, amely gazdasági károkat is okozhat.
Diego ügyvezetőjével beszélgettünk.
Furcsa részeletek derültek ki a HUN-REN Irányító Testületének üléséről. Miért szavaz valaki igennel az átalakításra, ha aztán lemond?