Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Hétfőtől nyolc napon át Belgrádban tárgyalnak a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szakértői, hogy elvégezzék a nyár végén kötött egymilliárd eurós, 18 hónapra szóló készenléti hitelmegállapodás első, negyedéves felülvizsgálatát.
Amikor augusztusban aláírták a megállapodást, Belgrád és az IMF Szerbia idei gazdaságnövekedésével kapcsolatos előrejelzését 3 százalékról 2 százalékra, a jövő évit pedig 4,5 százalékról 3 százalékra rontotta, tekintettel az euróövezeti adósságválságra. Az IMF engedélyezte Szerbiának, hogy az idei GDP-arányos államháztartási hiánya 4,5 százalék legyen a korábban várt 4,1 százalék helyett.
A szerb kormány azzal számol, hogy teljesülnek az államháztartási hiányra és a gazdaságnövekedésre vonatkozó vállalásai.
Szerbia korábbi, 2009 márciusban kötött 3,9 milliárd dolláros (2,9 milliárd eurós) hitelmegállapodása az idén áprilisban járt le. A programot 2009 januárban indította az IMF, eredetileg 15 hónapra 409,5 millió dolláros kerettel, majd 2009 májusban a keretet 3,9 milliárd dollárra emelte, és egy évvel meghosszabbította, 2011 áprilisig.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
Nem maradt hatástalan a kormány homofób retorikája: nőtt az erőszakos bűncselekmények száma, és magas az LMBTQ-emberek egyenjogúságát elutasítók aránya. A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg félreérthetetlenül a Pride-ről, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Az indoklás szerint azért, mert nem fellebbeztek a tiltás ellen, de a szervező főváros szerint nem is kell engedély.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában.