Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A Tetrabbit Kft. október 24-től exportálhat nyúlhúst az orosz piacra - közölte az árbevételének 90 százalékát külföldön realizáló cég kedden.
Ezzel újabb lehetőség nyílt meg a Tetrabbit Kft., valamint a hozzá beszállító termelők, a Zika Szövetkezet, a Nagyhajmási Gazdaszövetkezet, és a cég reményei szerint a "Nyúl-unk a munkáért" programba jelentkezett közösségek tagjai előtt.
Csúvár Zsolt, a Tetrabbit Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a cég múlt évi árbevétele 4,5 milliárd forint volt. Az idén a cég menedzsmentje 4,8 milliárd forintos árbevétellel számol, mivel a válság ellenére is nőtt a kereslet a piacon.
A társaság árbevételének 90 százalékát külföldön realizálja. A várható orosz szállítások előreláthatólag a cég kivitelének 20 százalékát adhatják majd a jövőben - vélekedett az ügyvezető. Hozzátette: jelenleg csak Magyarország és Kína feldolgozóüzemei szállíthatnak nyúlhúst Oroszországba.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Bemutatjuk Lastovót, ahol nem csak a föld felett, hanem alatta is lehet túrázni.
Lapunk korábbi moszkvai tudósítóját Kacskovics Mihály Béla kérdezte.