Utolérte a sorsa a Sarkozy-Berlusconi vita főszereplőjét

Lorenzo Bini Smaghi, az Európai Központi Bank (EKB) igazgatótanácsának tagja az év végén távozik a szervezettől - közölte az EKB csütörtöki közleményben.

  • MTI MTI
Utolérte a sorsa a Sarkozy-Berlusconi vita főszereplőjét
AP

A szervezet közlése szerint a szakember csütörtökön arról tájékoztatta az EKB elnökét, hogy január elsejétől a Harvard Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Központjánál tölt be pozíciót.

Elemzők szerint az olasz Bini Smaghi távozása egyik feltételét képezte annak, hogy a szintén olasz Mario Draghit kinevezzék a szervezet elnökének. Hírügynökségi értesülések szerint az október végi euróövezeti csúcsokon éles szóváltás alakult ki Nicolas Sarkozy francia elnök és Silvio Berlusconi olasz kormányfő között, amiért utóbbi nem tudta elérni, hogy Bini Smaghi lemondjon frankfurti pozíciójáról.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.