Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A Reuters pénteki felmérése szerint az elemzők többsége kamatemelésre számít a jövő héten.
A felmérésben részt vevő 21 elemző közül 16 valószínűsített emelést, öt viszont azt várja, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa változatlanul hagyja a jegybanki alapkamatot a kedden esedékes kamatdöntő ülésén az után is, hogy a Moody's hitelminősítő péntekre virradó éjjel a befektetési ajánlású szint alá rontotta a magyar kormánykötvény-besorolásokat.
A megkérdezett elemzők közül heten 50 bázispontos kamatemelést várnak, négyen-négyen 25, illetve 50 bázispontra tippeltek, egy elemző viszont 200 bázispontnyi emelést jósolt. A Moody's hitelminősítő bejelentése előtt két nappal még 16 elemző közül nyolc kamattartást jövendölt, és a maradék többsége is csak 25 bázispontos emelésre szavazott.
Az elemzők véleménye szerint a jelenlegi kormány által jelölt négy tag a héttagú tanácsban aligha lesz hajlandó a szolid 50 bázispontnál nagyobb emelést jóváhagyni.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Az európai támogatás a tettre készek koalíciójának kiállását jelenti, amelynek Magyarország nem tagja.
Biztosítékot akar, hogy Oroszország nem avatkozik be a választásokba.
Ez alig egy héten belül már a negyedik eset.
Egy szerencsésé az 1,4 milliárd forintos főnyeremény.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
Van orbános, mészárosos, tiborczos változat is.